Firma
Katalogi
Kontakt
Opony
Informacje
KATALOGI

Filtr paliwa zadania :

Do silnika diesla.

Skuteczne filtrowanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń

Zadanie filtra oleju napędowego to ochrona układu wtryskowego silnika przed wszelkimi cząstkami, wodą i innymi zanieczyszczeniami w paliwie. W nowoczesnych układach wtryskowych pasowania podzespołów mają rząd wielkości mikronów. Tylko wysokiej klasy filtr zatrzyma wszystkie zanieczyszczenia i ochroni silnik przed zanieczyszczeniami.

Wymieniaj filtr regularnie

Filtry w silnikach wysokoprężnych należy regularnie wymieniać, zgodnie z instrukcjami producenta pojazdu. Tylko takie postępowanie zapewnia wysoką trwałość silnika. "Oszczędność" na wymianie filtrów może skutkować uszkodzeniem silnika lub układu wtryskowego. Koszt takiej naprawy wielokrotnie przekracza cenę zakupu filtra. Dotyczy to również starszych samochodów, gdzie koszt ewentualnej naprawy jest wysoki w porównaniu do wartości pojazdu.

N
astępstwa braku wymiany i zapchania filtra

Spadek mocy silnika aż do całkowitego unieruchomienia
Zaburzenie lub przerwanie dopływu paliwa
Pogorszenie wydajności pompy paliwa aż do jej zatarcia
Zwiększone zużycie mechaniczne
Wewnętrzna korozja elementów silnika

Do silnika benzynowego.

Skuteczne filtrowanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń

Zadaniem filtra paliwa w silniku benzynowym jest ochrona układu wtryskowego silnika przed cząstkami i innymi zanieczyszczeniami w paliwie.

Filtr paliwa w silniku benzynowym charakteryzuje się dużo dłuższym okresem eksploatacji w stosunku do innych filtrów (np. oleju). Nie należy jednak zapominać o konieczności regularnej wymiany filtra, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Następstwa przedłużonych okresów wymiany i zapchania filtra

Spadek mocy silnika
Zaburzenie lub przerwanie dopływu paliwa
Pogorszenie wydajności pompy paliwa łącznie z możliwością jej zatarcia
Zwiększone zużycie mechaniczneFiltry paliwa do elektronicznych systemów wtryskowych

Nawet najmniejsze cząstki w układzie wtryskowym pojazdu mogą prowadzić do silnego zużycia mechanicznego. Dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania i wysokiej trwałości elementów, filtry benzyny Bosch filtrują już najmniejsze zanieczyszczenia o wielkości poniżej jednej tysięcznej milimetra.

Filtry przewodowe do silników gaźnikowych

Aby zapobiec problemom z uruchamianiem i niewłaściwej pracy silnika, w silnikach gaźnikowych stosowane są filtry w przewodach benzynowych. Chronią one dysze przed zanieczyszczeniami.

Pamiętaj, regularnie wymieniaj olej i filtr oleju.

Tekt źródowy BOSCH